Glastonbury Festival 2007 line-up and rumours

Friday 22nd to Sunday 24th June 2007
Worthy Farm, Pilton, Shepton Mallet, Somerset, BA4 4AZ, England MAP
£145 - SOLD OUT
daily capacity: 150000
last updated: Wed 7th Aug 2013

(C)=officially confirmed, (TBC)=to be confirmed, (SR)=strong rumour, (R)=rumour
(C)=officially confirmed, (TBC)=to be confirmed, (SR)=strong rumour, (R)=rumour
(C)=officially confirmed, (TBC)=to be confirmed, (SR)=strong rumour, (R)=rumour
(C)=officially confirmed, (TBC)=to be confirmed, (SR)=strong rumour, (R)=rumour
(C)=officially confirmed, (TBC)=to be confirmed, (SR)=strong rumour, (R)=rumour

Fri 22nd, East Dance Tent(C) !!!
Sat 23rd, New Glade Stage(C) !!!
Sat 23rd, Park Stage(C) 'Africa Express'
Thu 21st, Leftfield Stage 1(C) 3 Daft Monkeys
Fri 22nd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) 3 Daft Monkeys
Sat 23rd, Avalon Stage(C) 3 Daft Monkeys
Sat 23rd, ID Spiral(C) 4D
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(C) 80s Matchbox B-Line Disaster
Fri 22nd, West Dance Tent(C) A Guy Called Gerald
Sun 24th, ID Spiral(C) A Guy Called Gerald
Fri 22nd, The BBC Introduces(C) A Silent Film
Sun 24th, The BBC Introduces(C) A Silent Film
Sat 23rd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Abdol Diop
Fri 22nd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Abdou Diop
Sat 23rd, Avalon Cafe(C) Acoustic Collective
Sun 24th, Avalon Cafe(C) Acoustic Collective
Sat 23rd, G Stage(C) Adam F
Fri 22nd, G Stage(C) Adam Freeland
Sun 24th, Park Stage(C) Adele
Sun 24th, Park Stage(C) Adem
Fri 22nd, Pyramid Stage(C) Adjagas
Sun 24th, Leftfield Stage 2(C) African Skies
Fri 22nd, Jazzworld Stage(C) Aim
Sat 23rd, Leftfield Stage 1(C) Akala
Sun 24th, Avalon Cafe(C) Al O'Kane
Sat 23rd, Avalon Cafe(C) Alamo Leal
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(C) Alexanderope
Thu 21st, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Alice McLaughlin
Fri 22nd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Alice McLaughlin
Sun 24th, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Alice McLaughlin
Sun 24th, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Alice McLaughlin
Fri 22nd, ID Spiral(C) Aliji
Sun 24th, G Stage(C) Allaby
Fri 22nd, West Dance Tent(C) Alloy Mental (live)
Fri 22nd, Croissant Neuf(C) Almeida Girl
Sun 24th, Jazzworld Stage(C) Amp Fiddler
Fri 22nd, Park Stage(C) Amy Macdonald
Fri 22nd, Pyramid Stage(C) Amy Winehouse
Fri 22nd, Jazzworld Stage(C) Amy Winehouse
day TBC, Theatre Tent(C) Andi Neate
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) Andrew Weatherall
Thu 21st, Dance Lounge(C) Andy Barlow (Lamb)
Sat 23rd, G Stage(C) Andy C
Sat 23rd, Dance Lounge(C) Andy Cato
Sat 23rd, Dance Lounge(C) Annie Mac
Thu 21st, Dance Lounge(C) Annie Nightingale
Fri 22nd, John Peel Stage(C) Annuals
Thu 21st, Leftfield Stage 2(C) Anti Slavery Vox DJ
Sun 24th, John Peel Stage(C) Aqualung
Fri 22nd, Other Stage(C) Arcade Fire
Fri 22nd, Pyramid Stage(C) Arctic Monkeys
Fri 22nd, Stonebridge Bar(C) Arthur Shearlaw
Fri 22nd, Babylon Bandstand(C) Ash
Fri 22nd, Roots Tent(C) Asian Dub Foundation
Fri 22nd, Cabaret Marquee(C) Attila the Stockbroker
Sun 24th, Cabaret Marquee(C) Attila the Stockbroker / John Otway
Sat 23rd, G Stage(C) Aural Imbalance
Sat 23rd, Babylon Bandstand(C) Babel
Sun 24th, Jazzworld Stage(C) Babyhead
Sat 23rd, Other Stage(C) Babyshambles
Fri 22nd, Leftfield Stage 1(C) Back To The Planet
Sun 24th, Los Vagueness Chapel(TBC) Back To The Planet
Fri 22nd, Croissant Neuf(C) Bad Science
Sun 24th, Avalon Cafe(C) Bag Of Rats
Thu 21st, Stonebridge Bar(C) Baggy Mondays
Sun 24th, Stonebridge Bar(C) Baggy Mondays
Sun 24th, Croissant Neuf(C) Baka Beyond
Fri 22nd, Roots Tent(C) Bandish Projekt
Fri 22nd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Barnaby Ray Quartet
Sat 23rd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Barnaby Ray Quartet
Sat 23rd, John Peel Stage(C) Bat For Lashes
Thu 21st, Leftfield Stage 1(C) Beans on Toast
Sat 23rd, Leftfield Stage 2(C) Beans on Toast
Sun 24th, G Stage(C) Beardy
Fri 22nd, Los Vagueness Chapel(TBC) Bees Knees
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(C) Bees Knees
Sun 24th, Jazzworld Stage(C) Beirut
Fri 22nd, Avalon Cafe(C) Bellevue
Sun 24th, Avalon Stage(C) Bellowhead
Fri 22nd, G Stage(C) Ben & Lex
Sat 23rd, The BBC Introduces(C) Ben Sharpa
Sun 24th, Stonebridge Bar(C) Ben Swank (Fitzrovian Phonographic)
Sun 24th, Dance Lounge(C) Ben Westbeech
Thu 21st, Avalon Cafe(C) Benjamin and the Sirens
Sat 23rd, Stonebridge Bar(C) Beyond The Wizards Sleeve
Fri 22nd, Avalon Cafe(C) Bible Code Sundays
Sat 23rd, Other Stage(C) Biffy Clyro
day TBC, Theatre Fields(C) Big Rory
Thu 21st, Avalon Cafe(C) Big Strides
Sat 23rd, Avalon Stage(C) Big Strides
Fri 22nd, Babylon Bandstand(C) Biggles
Sun 24th, Croissant Neuf(C) Biggles Wartime Band
Fri 22nd, Babylon Bandstand(C) Bill Smarme
Sun 24th, Avalon Stage(C) Billy Bragg
Sun 24th, Leftfield Stage 1(C) Billy Bragg
Sat 23rd, Dance Lounge(C) Bimbo Jones
Sun 24th, Late 'n' Live Stage(TBC) Birdengine
Thu 21st, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Bison
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) Bison
Sun 24th, West Dance Tent(C) Bitesize
Fri 22nd, Other Stage(C) Bjork
Sat 23rd, Dance Lounge(C) Black Futures
Fri 22nd, Pyramid Stage(C) Bloc Party
Sat 23rd, John Peel Stage(C) Blue Bullet
Sun 24th, Croissant Neuf(C) Boat Band
Fri 22nd, Roots Tent(C) Bobby Friction
Sat 23rd, Roots Tent(C) Bobby Kray & Dennis Bovell
day TBC, Kidz Field(C) Bodger & Badger
Fri 22nd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Bohemianauts
Sat 23rd, Dance Lounge(C) Bonde do Role
Sat 23rd, G Stage(C) Bong-Ra
Sun 24th, Acoustic Stage(C) Bootleg Beatles
Fri 22nd, Pussy Parlure(C) Bourbon Warfare DJs
Sun 24th, Avalon Cafe(C) Boy Le Monti
Sat 23rd, Other Stage(C) Brakes
Sat 23rd, Leftfield Stage 2(C) Brakes
Fri 22nd, Dance Lounge(C) Breaking the Illusion
Fri 22nd, The BBC Introduces(C) Breaking the Illusion
Fri 22nd, Other Stage(C) Bright Eyes
Sat 23rd, Stonebridge Bar(SR) Broader Than Broadway And Bobby
Sun 24th, Stonebridge Bar(C) Broader Than Broadway Soundsystem
Fri 22nd, The BBC Introduces(C) Broke'N'£nglish
Sun 24th, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Bruise
day TBC, Lock Tavern Tent(TBC) Bugged Out!
Sun 24th, Dance Lounge(C) Bugz In The Attic
Fri 22nd, East Dance Tent(C) Buraka Som Sistema
Fri 22nd, New Glade Stage(C) Buraka Som Sistema
Sat 23rd, Stonebridge Bar(C) Butch Cassidy's Reggae Pop Show
Sun 24th, Stonebridge Bar(C) Butch Cassidy's Reggae Pop Show
Fri 22nd, East Dance Tent(C) Cagedbaby
Fri 22nd, Park Stage(C) Cajun Dance Party
Thu 21st, Dance Lounge(C) Cakeboy & Doublethink
Sat 23rd, John Peel Stage(C) Calvin Harris
Sat 23rd, Los Vagueness Chapel(C) Capt. Dengby
Sun 24th, Los Vagueness Chapel(TBC) Captain Hardy
Sun 24th, East Dance Tent(C) Carl Cox
Thu 21st, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Carnival Collective
Thu 21st, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Carnival Collective
Sun 24th, Leftfield Stage 1(C) Carnival Collective
Thu 21st, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Carrie Tree
Fri 22nd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Carrie Tree
Fri 22nd, Mandala Stage(C) Carrie Tree
Sun 24th, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Carrie Tree
Fri 22nd, Roots Tent(C) Catch 22
Sun 24th, The BBC Introduces(C) Cate Le Bon
Sat 23rd, Acoustic Stage(C) Catherine Feeney
Sun 24th, Babylon Bandstand(C) Cats and Cats and Cats
Fri 22nd, New Glade Stage(C) CCQ
Sat 23rd, Stonebridge Bar(C) Champagne Jr
Thu 21st, Leftfield Stage 2(C) Charlene Jones
Fri 22nd, Park Stage(C) Charlotte Hatherley
Fri 22nd, Park Stage(C) Chas & Dave
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(C) Chas & Dave
Sat 23rd, Park Stage(C) Cherry Ghost
Sun 24th, Late 'n' Live Stage(TBC) Cherry Ghost
Sun 24th, ID Spiral(C) Chesstar
Fri 22nd, Avalon Cafe(C) Chimanimani
Fri 22nd, New Glade Stage(C) Chimanimani
Sat 23rd, Avalon Cafe(C) Chris Jagger's Acoustic Band
Fri 22nd, Avalon Stage(C) Chumbawamba (acoustic)
Sat 23rd, Dance Lounge(C) Cicada
Sun 24th, Park Stage(C) Circulus
Fri 22nd, Pussy Parlure(C) Circus Star Cabaret
Sat 23rd, Pussy Parlure(C) Circus Star Cabaret
Sun 24th, Late 'n' Live Stage(TBC) Clarky Cat
Sat 23rd, Dance Lounge(C) Clipz
Sat 23rd, Orange Tent(TBC) Clocks
Sun 24th, Other Stage(C) Cold War Kids
Sun 24th, West Dance Tent(C) Coldcut
Sun 24th, Jazzworld Stage(C) Corinne Bailey Rae
Fri 22nd, Babylon Bandstand(C) Cortina Deluxx
Sat 23rd, Late 'n' Live Stage(TBC) Cortina Deluxx
Sat 23rd, Avalon Cafe(C) Cosmic Sausages
Sat 23rd, Los Vagueness Chapel(C) Cosmicorus
Sat 23rd, ID Spiral(C) Cosmo
Sun 24th, Late 'n' Live Stage(TBC) Courteeners
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(C) Cous Cous Torture Company
Sun 24th, West Dance Tent(C) Crazy P
Sat 23rd, Other Stage(C) CSS
Thu 21st, Dance Lounge(C) Ctrl Z
Fri 22nd, Leftfield Stage 1(C) Cud
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Cuttashine
Fri 22nd, G Stage(C) D Ramirez
Sat 23rd, Roots Tent(C) Daddy G
Fri 22nd, Leftfield Stage 2(C) Daisy Sweet Hearts
Fri 22nd, Jazzworld Stage(C) Damian Marley
Sat 23rd, Roots Tent(C) Damian Marley
Sun 24th, Pyramid Stage(C) Damian Marley
Thu 21st, Leftfield Stage 1(C) Damien Dempsey
Fri 22nd, Acoustic Stage(C) Damien Rice
Thu 21st, Leftfield Stage 2(C) Dan Donnelly
Sat 23rd, Leftfield Stage 2(C) Dan Donnelly
Sun 24th, Leftfield Stage 2(C) Dan Donnelly
Sun 24th, Dance Lounge(C) Dan le Sac vs Scroobius Pip
Sat 23rd, ID Spiral(C) Dan Spencer
Fri 22nd, Los Vagueness Chapel(C) Dangerous Dolly
Sat 23rd, Los Vagueness Chapel(C) Dangerous Dolly
Sun 24th, Los Vagueness Chapel(TBC) Dangerous Dolly
Fri 22nd, West Dance Tent(C) Danny Howells
Sun 24th, East Dance Tent(C) Dave Clarke
Sun 24th, Acoustic Stage(C) David Saw
Fri 22nd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Declan Bennett
Fri 22nd, Pussy Parlure(C) Detectives of Perspective
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(C) Deviant Aerial
Sat 23rd, East Dance Tent(C) Devils Gun
Fri 22nd, Roots Tent(C) Dhol Academy
Sat 23rd, Pyramid Stage(C) Dirty Pretty Things
Fri 22nd, Pussy Parlure(C) Discipulos de Otilia
Fri 22nd, Leftfield Stage 1(C) Discipulos de Otilla
Fri 22nd, John Peel Stage(C) Disco Ensemble
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) Disculpos de Otilia
Thu 21st, Dance Lounge(C) Dive
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(C) Divine Company
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(C) Divine Company
Thu 21st, Pussy Parlure(C) DJ Badly
Fri 22nd, Leftfield Stage 2(C) DJ Black Rats
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(C) DJ Bollox and DJ Drew
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(C) DJ Desert Ivan Discs
Sat 23rd, Dance Lounge(C) DJ Die
Sun 24th, Dance Lounge(C) DJ Finn
Sun 24th, Pussy Parlure(C) DJ Forty Thieves
Sat 23rd, West Dance Tent(C) DJ Hal
Fri 22nd, Leftfield Stage 2(C) DJ Huw Stevens
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(C) DJ Lorngerie
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) DJ Lorngerie
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) DJ Marsh Mellow Mike
Fri 22nd, Los Vagueness Chapel(C) DJ Miss Pink
Sun 24th, Los Vagueness Chapel(TBC) DJ Miss Pink
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(C) DJ Sophie Toes, Lorne
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) DJ Sophie Toes, Lorne
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(C) DJ Sophie Toes, Lorne
Fri 22nd, The BBC Introduces(C) DJ Tigerstyle
Thu 21st, Lost Vagueness Ballroom(TBC) DJ Tofowski
Sun 24th, Pussy Parlure(C) DJ Tofowski
Sat 23rd, East Dance Tent(C) DJ Yoda
Sat 23rd, Pussy Parlure(C) DJ Zorro
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(TBC) DJ/VJ Nick Hollywood
day TBC, Bimble Inn(TBC) Doctors Of Love
Sat 23rd, Lock Tavern Tent(TBC) Does It Offend You, Yeah?
Sat 23rd, Avalon Cafe(C) Dog House Skiffle Band
Sun 24th, The BBC Introduces(C) Doll & The Kicks
Thu 21st, ID Spiral(C) Dom Spiral
Thu 21st, Leftfield Stage 2(C) Don Letts
Thu 21st, Leftfield Stage 1(C) Don Letts & The Dub Cartel
Thu 21st, Late 'n' Live Stage(TBC) Dr Meaker
Sat 23rd, Pussy Parlure(C) Dr Meaker
Sun 24th, East Dance Tent(C) Dragonette
Sat 23rd, New Glade Stage(C) Dreadzone
Sun 24th, West Dance Tent(C) Dreadzone
Sun 24th, New Glade Stage(C) Dreadzone Sound System
Sat 23rd, Roots Tent(C) Dub from Atlantis
Sun 24th, Dance Lounge(C) Dub Pistols
Thu 21st, Croissant Neuf(C) Dubblehead
Sat 23rd, Roots Tent(C) DubDadda
Sat 23rd, Roots Tent(C) Dubrovnik
Fri 22nd, Leftfield Stage 2(C) Duke Special
Fri 22nd, G Stage(C) Dumb Blonde
Sat 23rd, Late 'n' Live Stage(TBC) Durban Poison
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(C) Dusty Sprinkles and the Hot Jazz Biscuits
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Dynamo Rhythm Aces
Fri 22nd, West Dance Tent(C) Eat Static
Sun 24th, New Glade Stage(C) Eat Static
Sat 23rd, New Glade Stage(C) Echo
Sat 23rd, Croissant Neuf(C) Echo
Sun 24th, Leftfield Stage 1(C) Ed Byrne
Thu 21st, Late 'n' Live Stage(TBC) Ed Cottam
Sat 23rd, Park Stage(C) Ed Harcourt
Sat 23rd, Other Stage(C) Editors
Sat 23rd, Other Stage(C) El Presidente
Fri 22nd, Babylon Bandstand(C) Electric Bill
Fri 22nd, Lock Tavern Tent(TBC) Electric Soft Parade
Sun 24th, East Dance Tent(C) Elektrons
Fri 22nd, ID Spiral(C) Elestial
Thu 21st, Leftfield Stage 2(C) Emmy the Great
Fri 22nd, Acoustic Stage(C) Emmy the Great
Sat 23rd, Pussy Parlure(C) Emporium
Sun 24th, Pussy Parlure(C) Emporium
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(C) Empress Stah
Fri 22nd, Los Vagueness Chapel(C) Empress Stah
Sat 23rd, Los Vagueness Chapel(TBC) Empress Stah
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(C) Empress Stah
Sat 23rd, Acoustic Stage(C) Eric Bibb
Sun 24th, Leftfield Stage 1(C) Eric Faulkner
Sat 23rd, Dance Lounge(C) Erol Alkan
Sun 24th, The BBC Introduces(C) Eugene McGuinness
Sun 24th, Park Stage(C) Euros Childs
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Fat 45
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(C) Fat 45
Sat 23rd, Roots Tent(C) Fat Freddy's Drop
Sun 24th, Jazzworld Stage(C) Fat Freddy's Drop
Fri 22nd, East Dance Tent(C) Fatboy Slim
day TBC, Lost Vagueness Ballroom(C) Fatboy Slim
Fri 22nd, John Peel Stage(C) Fear of Music
Sat 23rd, Late 'n' Live Stage(TBC) Feluka
Sun 24th, Jazzworld Stage(C) Feluka
Thu 21st, ID Spiral(C) Film
Thu 21st, ID Spiral(C) Film
Sat 23rd, Dance Lounge(C) Filthy Dukes
Fri 22nd, Leftfield Stage 2(C) Fionn Regan
Sun 24th, Park Stage(C) Fionn Regan
Fri 22nd, Avalon Stage(C) Flipron
Fri 22nd, Los Vagueness Chapel(TBC) Flipron
Fri 22nd, Roots Tent(C) Flynn & Flora
Sun 24th, Roots Tent(C) Foreign Beggars
Thu 21st, Leftfield Stage 2(C) Fortune Drive
Sat 23rd, Jazzworld Stage(C) Forty Thieves Orkestar
Sun 24th, Pussy Parlure(C) Forty Thieves Orkestar
Sun 24th, Croissant Neuf(SR) FOS Brothers
Fri 22nd, Dance Lounge(C) Four Tet
Sat 23rd, Stonebridge Bar(C) Four Tet
Fri 22nd, Leftfield Stage 2(C) Fred & Benny
Sat 23rd, G Stage(C) Freq Nasty
Sat 23rd, G Stage(C) Fuck Me USA
Sun 24th, West Dance Tent(C) Future Funk Squad
Fri 22nd, ID Spiral(C) Gabriadelic
day TBC, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Galaktikos
Sun 24th, ID Spiral(C) Gandolfi
Sat 23rd, Jazzworld Stage(C) Ganga Giri
Sun 24th, New Glade Stage(C) Ganga Giri
Sun 24th, G Stage(C) Gaudi
Sun 24th, ID Spiral(C) Gaudi
Sun 24th, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Gaynor O'Flynn
Thu 21st, Leftfield Stage 1(C) Gear
Fri 22nd, G Stage(C) General Midi
Thu 21st, Stonebridge Bar(C) Gerry's Joint
Sat 23rd, John Peel Stage(C) Get Cape. Wear Cape. Fly
Sat 23rd, Leftfield Stage 1(C) Get Cape. Wear Cape. Fly
Sun 24th, Other Stage(C) Get Cape. Wear Cape. Fly
Sun 24th, Leftfield Stage 1(C) Get Cape. Wear Cape. Fly
Fri 22nd, Stonebridge Bar(C) Get Involved DJs
Sat 23rd, Babylon Bandstand(C) Get The Blessing
Sat 23rd, Park Stage(C) Get Well Soon
Sun 24th, Roots Tent(C) Gettin Better Sound System
Fri 22nd, Dance Lounge(C) Ghost
Sun 24th, Pussy Parlure(C) Gipsy.CZ
Fri 22nd, Leftfield Stage 2(C) Glenn Tilbrook
Sun 24th, Leftfield Stage 1(C) Glenn Tilbrook
Sat 23rd, Babylon Bandstand(C) Glistening Cogs of Greenland
Fri 22nd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Glitzy Baghags
Sun 24th, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Glitzy Baghags
Sun 24th, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Glitzy Baghags
Fri 22nd, Pyramid Stage(C) Gogol Bordello
Thu 21st, Mandala Stage(C) Gojo' Music
Fri 22nd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Gojo' Music
Sat 23rd, Mandala Stage(C) Gojo' Music
Sun 24th, Mandala Stage(C) Gojo' Music
Sun 24th, Leftfield Stage 1(C) Goldblade
Fri 22nd, Leftfield Stage 2(C) Goldierocks
Fri 22nd, John Peel Stage(C) Good Shoes
Sun 24th, John Peel Stage(C) Gossip
Sat 23rd, Los Vagueness Chapel(C) Gracie
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) Grainne
Fri 22nd, Late 'n' Live Stage(TBC) Gravenhurst
Fri 22nd, Avalon Cafe(C) Green Angels
Fri 22nd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Green Ray
Fri 22nd, Avalon Cafe(C) Gringo Ska
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(C) Grrrlesque
Sat 23rd, Avalon Stage(C) Gruff Rhys
Sun 24th, Park Stage(C) Gruff Rhys
Sat 23rd, Pyramid Stage(C) Guillemots
Sat 23rd, Jazzworld Stage(C) Guillemots
Thu 21st, Stonebridge Bar(C) Guilty Pleasures
Fri 22nd, Jazzworld Stage(C) Guilty Pleasures
Fri 22nd, Jazzworld Stage(C) GusGus
Fri 22nd, East Dance Tent(C) GusGus
Sat 23rd, Stonebridge Bar(C) Guto
Sat 23rd, Leftfield Stage 1(C) Habakuk
Fri 22nd, ID Spiral(C) Hadar
Fri 22nd, Dance Lounge(C) Hafdis Huld
Fri 22nd, Late 'n' Live Stage(TBC) Haiki Loki
Sat 23rd, Leftfield Stage 1(C) Hard-Fi
Sat 23rd, Acoustic Stage(C) Hayley Hutchinson
Sat 23rd, Late 'n' Live Stage(TBC) Hazah
Sun 24th, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Hazah
Sat 23rd, The BBC Introduces(C) Headliners
Fri 22nd, Pussy Parlure(C) Healer Selecta
Fri 22nd, Dance Lounge(C) Hearin Aid
Sun 24th, Stonebridge Bar(C) Heavenly Jukebox
Sat 23rd, Late 'n' Live Stage(TBC) Heck
Sun 24th, New Glade Stage(C) Hedge Monkey
Fri 22nd, Avalon Cafe(C) Helen Boulding and Tom Pi
day TBC, Poetry & Words Tent(TBC) Helen Gregory
Fri 22nd, Dance Lounge(C) Hexstatic
Sat 23rd, Stonebridge Bar(C) Hip Hop Karaoke
Sat 23rd, Jazzworld Stage(C) Hiromi's Sonicbloom
Thu 21st, Babylon Bandstand(C) Hodmadoddery
Thu 21st, Leftfield Stage 2(C) Holy Fuck
Sat 23rd, John Peel Stage(C) Holy Fuck
Fri 22nd, John Peel Stage(C) Hot Chip
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Hot Club of Belleville
Fri 22nd, Acoustic Stage(C) Hothouse Flowers
Sat 23rd, The BBC Introduces(C) How's My Pop
Sat 23rd, West Dance Tent(C) Howard Marks
Sun 24th, Acoustic Stage(C) Hummingbird
Sat 23rd, Dance Lounge(C) Husky Rescue
Sun 24th, New Glade Stage(C) Husky Rescue
Thu 21st, Dance Lounge(C) Hybrid
Sat 23rd, West Dance Tent(C) Hybrid
Sun 24th, G Stage(C) Hydrophonic
Fri 22nd, East Dance Tent(C) Hyper
Fri 22nd, Stonebridge Bar(C) I'm With Stupid
Fri 22nd, New Glade Stage(C) Iain Ballamy
Fri 22nd, ID Spiral(C) Iain Dub vs Addsineon
Sat 23rd, Other Stage(C) Iggy & the Stooges
Sat 23rd, East Dance Tent(C) Infadels
Sun 24th, Dance Lounge(C) Infinite Scale
Fri 22nd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Introduction to Middle Eastern Rhythms
Sat 23rd, Roots Tent(C) Iration Steppas
Thu 21st, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Issabell Hoy
Sun 24th, Late 'n' Live Stage(TBC) It's A Buffalo
Fri 22nd, Roots Tent(C) It's Bigger Than
Sun 24th, Dance Lounge(C) It's Bigger Than
Sun 24th, Dance Lounge(C) J Mountain
Fri 22nd, Acoustic Stage(C) Jack L
Fri 22nd, John Peel Stage(C) Jack Penate
Fri 22nd, Leftfield Stage 2(C) Jack Penate
Fri 22nd, The BBC Introduces(C) Jag
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Jaipur Kawa Brass Band meets Orchestra Du Sol
Fri 22nd, Dance Lounge(C) James Lavelle
Sun 24th, Pyramid Stage(C) James Morrison
Sat 23rd, New Glade Stage(C) Jamie Cato
Sun 24th, John Peel Stage(C) Jamie T
Thu 21st, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Jamie Woon
Sun 24th, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Jamie Woon
Sun 24th, Avalon Stage(C) Jeff Lang
Sat 23rd, Babylon Bandstand(C) Jeremy Smoking Jacket
day TBC, Lock Tavern Tent(TBC) Jeremy Warmsley
Fri 22nd, Roots Tent(C) Jerona Fruits
Fri 22nd, Leftfield Stage 2(C) Jersey Budd
Sat 23rd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Jessica Goyder
Fri 22nd, Leftfield Stage 1(TBC) Jim Bob
Fri 22nd, Leftfield Stage 2(C) Jim Bob
Fri 22nd, West Dance Tent(C) Jim Masters
Fri 22nd, The BBC Introduces(C) JME
Fri 22nd, Stonebridge Bar(C) Joe and Nicky's Sweet Charity
Fri 22nd, Leftfield Stage 2(C) Joe Driscoll
Fri 22nd, Mandala Stage(C) John Crow
Sat 23rd, Jazzworld Stage(C) John Fogerty
day TBC, Cabaret Marquee(C) John Otway
Sat 23rd, Pussy Parlure(C) Jose Luis
Fri 22nd, Park Stage(C) Josh Pyke
Sat 23rd, Park Stage(C) Josh Pyke
Fri 22nd, Leftfield Stage 1(TBC) Joss Stone
Sat 23rd, Avalon Stage(C) Julie Fowlis
Sun 24th, John Peel Stage(C) Just Jack
Sat 23rd, Jazzworld Stage(C) K'Naan
Sun 24th, Roots Tent(C) K'Naan
Sun 24th, Pyramid Stage(C) Kaiser Chiefs
Thu 21st, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Kangaroo Moon
Sat 23rd, Croissant Neuf(C) Kangaroo Moon
Fri 22nd, Pyramid Stage(C) Kasabian
Fri 22nd, Park Stage(C) Kate Nash
Fri 22nd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Katus
Fri 22nd, Mandala Stage(C) Katus
Sat 23rd, Mandala Stage(C) Katus
Sun 24th, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Katus
Fri 22nd, West Dance Tent(C) Kava Kava
Sun 24th, Acoustic Stage(C) Keith James and Rick Foot
Fri 22nd, New Glade Stage(C) Kenji Williams
Sat 23rd, West Dance Tent(C) Kenji Williams
Sun 24th, Other Stage(C) Kharma 45
Sat 23rd, Los Vagueness Chapel(C) Kid Carpet
Thu 21st, Leftfield Stage 1(C) Kid Harpoon
Fri 22nd, Leftfield Stage 2(C) Kid Harpoon
Sun 24th, Avalon Stage(C) Kila
Sun 24th, Park Stage(C) King Creosote
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Kissmet
Sun 24th, East Dance Tent(C) Kissy Sell Out
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(C) Kitty Bang Bang
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Kitty Daisy & Lewis
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) Kitty Daisy & Lewis
Sun 24th, Pussy Parlure(C) Kitty Daisy & Lewis
Sun 24th, Roots Tent(C) Klashnekoff
Fri 22nd, East Dance Tent(C) Klaxons
Sat 23rd, Other Stage(C) Klaxons
Sun 24th, Jazzworld Stage(C) Koop
Sun 24th, West Dance Tent(C) Krafty Kuts
Sun 24th, Acoustic Stage(C) KT Tunstall
Sat 23rd, Pussy Parlure(C) La Kinky Beat
Sun 24th, New Glade Stage(C) La Kinky Beat
Thu 21st, Avalon Cafe(C) Lana
Sun 24th, Avalon Cafe(C) Lana
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Last Man Standing
Sun 24th, Park Stage(C) Laura Marling
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(TBC) LaXuLa
Fri 22nd, Babylon Bandstand(C) LaXuLa
Sat 23rd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Laxxula
Thu 21st, Late 'n' Live Stage(TBC) Laymar
Fri 22nd, Pussy Parlure(C) Leon Jean Marie
Sat 23rd, Leftfield Stage 1(C) Lethal B
Thu 21st, Late 'n' Live Stage(TBC) Lewis Sleeman
Sun 24th, Late 'n' Live Stage(TBC) Liam Frost
Sat 23rd, Acoustic Stage(C) Liam O'Maonlai
Thu 21st, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Lianne Hall
Thu 21st, Mandala Stage(C) Lianne Hall
Fri 22nd, Mandala Stage(C) Lianne Hall
Sat 23rd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Lianne Hall
Sat 23rd, Pyramid Stage(C) Lily Allen
Sat 23rd, ID Spiral(C) Liquid Djems
Sat 23rd, ID Spiral(C) Liquid Ross
Fri 22nd, Acoustic Stage(C) Lisa Hannigan
Sat 23rd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Lisa Knapp
Fri 22nd, Dance Lounge(C) Little Barrie
Thu 21st, Leftfield Stage 2(C) Liz Green
Thu 21st, Late 'n' Live Stage(TBC) Liz Green
Sat 23rd, Pyramid Stage(C) Liz Green
Sat 23rd, Acoustic Stage(C) Liz Green
Sun 24th, Acoustic Stage(C) London Community Gospel Choir
day TBC, Lost Vagueness Ballroom(C) London Gay Voice Choir
Fri 22nd, John Peel Stage(C) Look See Proof
Fri 22nd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Loon (Horsewife)
Sat 23rd, Mandala Stage(C) Loon (Horsewife)
Sun 24th, Mandala Stage(C) Loon (Horsewife)
Fri 22nd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Loosh
Sat 23rd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Loosh
Sun 24th, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Loosh
Thu 21st, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Los Albertos
Fri 22nd, Avalon Cafe(C) Los Albertos
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Los Albertos
Sat 23rd, Babylon Bandstand(C) Los Albertos
Fri 22nd, Park Stage(C) Los Campesinos!
Sat 23rd, Park Stage(C) Lou Rhodes
Sat 23rd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Love Grocer
Sat 23rd, Late 'n' Live Stage(TBC) Love Minus Zero
Sun 24th, ID Spiral(C) Luna Lis
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) Luxury Condo
Fri 22nd, Park Stage(C) M.I.A.
day TBC, Bimble Inn(TBC) Mad Dog Mcrea
Sat 23rd, Roots Tent(C) Mad Professor
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) Madness
Sun 24th, Jazzworld Stage(C) Mahala Rai Banda
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Mahala Rai Banda
Thu 21st, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Mal Webb
Thu 21st, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Mal Webb
Fri 22nd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Mal Webb
Fri 22nd, Mandala Stage(C) Mal Webb
Sat 23rd, Mandala Stage(C) Mal Webb
Sun 24th, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Mal Webb
Sun 24th, Mandala Stage(C) Mal Webb
Fri 22nd, ID Spiral(C) Mandala Mark
Sun 24th, Pyramid Stage(C) Manic Street Preachers
Fri 22nd, Croissant Neuf(C) Mankala
Fri 22nd, West Dance Tent(C) Marc Vedo
Sun 24th, Leftfield Stage 1(C) Marcus Brigstocke
Sat 23rd, East Dance Tent(C) Mark Ronson
Sun 24th, John Peel Stage(C) Mark Ronson
Sun 24th, Leftfield Stage 1(C) Mark Thomas
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) Martha and Arthur
Thu 21st, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Martha Tilston
Fri 22nd, Acoustic Stage(C) Martha Tilston
Sat 23rd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Martha Tilston
Sat 23rd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Martha Tilston
Sun 24th, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Martha Tilston
Sun 24th, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Martha Tilston and the Woods
Fri 22nd, Park Stage(C) Martha Wainwright
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(C) Marthas and Arthurs
day TBC, Theatre Fields(C) Masters of the Kazooniverse
Sat 23rd, ID Spiral(C) Matt Black
Thu 21st, Babylon Bandstand(C) Max Pashm
Fri 22nd, East Dance Tent(C) Max Sedgley
Sat 23rd, Other Stage(C) Maximo Park
Thu 21st, ID Spiral(C) Mayra
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(C) MC Dave Chameleon
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(C) MC Dougie Invisible
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) MC Mat Fraser
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) MC Mat Fraser
Sat 23rd, West Dance Tent(C) Meat Katie
Fri 22nd, Dance Lounge(C) Men In Masks
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(C) Merlinski Spacelee
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) Merlinski Spacelee
Sun 24th, Los Vagueness Chapel(TBC) Methodist Centre
Sun 24th, Park Stage(C) Micah P. Hinson
Fri 22nd, Babylon Bandstand(C) Michael J Sheehy
Fri 22nd, Jazzworld Stage(C) MIDIval PunditZ
Fri 22nd, Roots Tent(C) MIDIval PunditZ
Fri 22nd, Avalon Cafe(C) Mik Artistik
Sat 23rd, East Dance Tent(C) Mika
Sun 24th, Other Stage(C) Mika
Fri 22nd, ID Spiral(C) Mirror System DJ set
Fri 22nd, Los Vagueness Chapel(C) Miss Demeanor D'Amor
day TBC, Lock Tavern Tent(TBC) Miss Odd Kidd
Sun 24th, Los Vagueness Chapel(TBC) Miss Roxy Velvet
Fri 22nd, Other Stage(C) Modest Mouse
Sun 24th, West Dance Tent(C) Monkey Pilot
Fri 22nd, Leftfield Stage 1(C) Movimientos
Sun 24th, Acoustic Stage(C) Moya Brennan
Sat 23rd, West Dance Tent(C) Mr C
Fri 22nd, Other Stage(C) Mr Hudson and the Library
Sat 23rd, Jazzworld Stage(C) Mr Hudson and the Library
Sat 23rd, Lock Tavern Tent(TBC) Mr Hudson and the Library
Sat 23rd, East Dance Tent(C) Mr Scruff
Fri 22nd, Los Vagueness Chapel(C) Mr Teds
Sun 24th, Los Vagueness Chapel(TBC) Mr Teds
Sat 23rd, New Glade Stage(C) Mr. Bojangles' Moustache
Sat 23rd, Pussy Parlure(C) Mr. M
Sat 23rd, G Stage(C) Mr. Nice
Fri 22nd, ID Spiral(C) Mrung
Sun 24th, ID Spiral(C) Mudra
Fri 22nd, John Peel Stage(C) Mumm-Ra
Fri 22nd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Nada
Sat 23rd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Nada
Sun 24th, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Nada
Sun 24th, ID Spiral(C) Naked Nick
Fri 22nd, Jazzworld Stage(C) Nasio Fontaine
Sat 23rd, Roots Tent(C) Nasio Fontaine
Sun 24th, Pyramid Stage(C) National Youth Orchestra
Sat 23rd, Leftfield Stage 1(C) Natty
Thu 21st, Leftfield Stage 1(C) Neck
Sun 24th, Leftfield Stage 2(C) Neck
Fri 22nd, Leftfield Stage 1(C) Ned's Atomic Dustbin
Sat 23rd, The BBC Introduces(C) Neon Plastix
Sat 23rd, Late 'n' Live Stage(TBC) Neon Plastix
Fri 22nd, Roots Tent(C) Nerm
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(C) Neville Staple
Sat 23rd, West Dance Tent(C) Neville Staple
Sun 24th, Leftfield Stage 1(C) Neville Staple
Sat 23rd, The BBC Introduces(C) New Cassettes
Fri 22nd, Acoustic Stage(C) Newton Faulkner
Sun 24th, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Nick Clyne
Sat 23rd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Nick Heyward
Sat 23rd, Acoustic Stage(C) Nick Lowe
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Nick Turner's Fantastic All-Stars
Sat 23rd, New Glade Stage(C) Nick Warren
Thu 21st, Pussy Parlure(C) Niece and Unc
Sat 23rd, New Glade Stage(C) Nigel Mazlyn Jones
Sun 24th, Leftfield Stage 2(C) Night of Treason
Sat 23rd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Nik Turners Galacticos
Thu 21st, Mandala Stage(C) Nine Bean Rows
Thu 21st, Late 'n' Live Stage(TBC) Nine Bean Rows
Fri 22nd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Nine Bean Rows
Fri 22nd, Mandala Stage(C) Nine Bean Rows
Thu 21st, Leftfield Stage 2(C) Nizlopi
Sat 23rd, Croissant Neuf(C) Nizlopi
Sat 23rd, Pussy Parlure(C) Noisettes
Sat 23rd, Leftfield Stage 1(C) Noisettes
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Noisettes
Sun 24th, John Peel Stage(C) Noisettes
Sat 23rd, G Stage(C) Noisia
Sat 23rd, Leftfield Stage 1(C) NoLay
Thu 21st, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) October
Fri 22nd, Avalon Stage(C) Oi Va Voi
Sat 23rd, The BBC Introduces(C) OK Tokyo
Fri 22nd, Late 'n' Live Stage(TBC) Onions
Fri 22nd, Pussy Parlure(C) Oojami
Sat 23rd, Late 'n' Live Stage(TBC) Orphan Boy
Sun 24th, G Stage(C) OTT
Thu 21st, Leftfield Stage 2(C) Ox.Eagle.Lion.Man
Sat 23rd, New Glade Stage(C) Ozric Tentacles
Thu 21st, Pussy Parlure(C) P.R.O.D
Sat 23rd, Pussy Parlure(C) P.R.O.D
Fri 22nd, Stonebridge Bar(C) Pablo Psychonaut
Sun 24th, Dance Lounge(C) Palladium
Thu 21st, Leftfield Stage 1(C) Pama International
Sat 23rd, West Dance Tent(C) Pama International
Sat 23rd, Pyramid Stage(C) Paolo Nutini
Thu 21st, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Paprika Balkanicus
Sat 23rd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Paprika Balkanicus
Sun 24th, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Paprika Balkanicus
Sat 23rd, Dance Lounge(C) Para One
Thu 21st, Babylon Bandstand(C) Paris Motel
Thu 21st, Babylon Bandstand(C) Paris Motel
Sat 23rd, John Peel Stage(C) Patrick Wolf
Sat 23rd, Pyramid Stage(C) Paul Weller
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(SR) Paul Zenon
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(C) Paul Zenon and Sleez
Fri 22nd, Acoustic Stage(C) Pauline Scanlon
Sun 24th, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Pauline Scanlon
Fri 22nd, New Glade Stage(C) Pee Wee Ellis
Sun 24th, East Dance Tent(C) Pendulum
Thu 21st, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Penetrators
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Perf
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) Perverted Turkeys
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(C) Perverted Turkeys
Sat 23rd, ID Spiral(C) Pete Ardron
Sun 24th, Stonebridge Bar(C) Pete Fowler (Monsterism)
Fri 22nd, Park Stage(C) Peter And The Wolf
Sun 24th, Park Stage(C) Peter Doherty
Sun 24th, Los Vagueness Chapel(C) Petticoat Assasins
Sun 24th, West Dance Tent(C) Phil Hartnoll presents Longrange
Sat 23rd, East Dance Tent(C) Phil Kieran
Sun 24th, Babylon Bandstand(C) Phil King
Sun 24th, Leftfield Stage 1(C) Phill Jupitus
Sun 24th, Late 'n' Live Stage(TBC) Pierre Hall & The Lead Balloons
Sat 23rd, Park Stage(C) Piney Gir
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Pink Fraud
Thu 21st, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Pinknruby
Sun 24th, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Pinknruby
Fri 22nd, Late 'n' Live Stage(TBC) Pinstripe
Sun 24th, The BBC Introduces(C) Pint Shot Riot
Sat 23rd, Leftfield Stage 1(C) Plan B
Fri 22nd, G Stage(C) Plaza De Funk
Fri 22nd, G Stage(C) Plump DJs
Fri 22nd, Leftfield Stage 1(TBC) Poise Rite
Sat 23rd, Leftfield Stage 1(C) Poise Rite
Thu 21st, Pussy Parlure(C) Polichinelle
Sun 24th, East Dance Tent(C) Polichinelle
Sat 23rd, Los Vagueness Chapel(C) Polly Cupcake
Sun 24th, Late 'n' Live Stage(TBC) Polytechnic
Sat 23rd, Pussy Parlure(C) Pop Quiz
Sun 24th, Leftfield Stage 2(C) Positively Testcard
Thu 21st, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Pronghorn
day TBC, Theatre Fields(C) Pronghorn
Thu 21st, Avalon Cafe(C) Pussycat & The Dirty Johnsons
Sat 23rd, Avalon Cafe(C) Pussycat & The Dirty Johnsons
day TBC, Lock Tavern Tent(TBC) Pyrhha Girls
Sun 24th, Dance Lounge(C) Quantic
Fri 22nd, G Stage(C) Quest
Sun 24th, The BBC Introduces(C) Radio Luxembourg
Sat 23rd, G Stage(C) Radioactive Man (live)
day TBC, Babylon Bandstand(TBC) Railroad Bill
Fri 22nd, Park Stage(C) Ralfe Band
Fri 22nd, Park Stage(C) Remi Nicole
Fri 22nd, G Stage(C) Rennie Pilgrem
Fri 22nd, Leftfield Stage 1(C) Republic of Loose
Fri 22nd, Other Stage(C) Reverend And The Makers
Sat 23rd, Leftfield Stage 2(C) Rhoda Dakar
Sun 24th, New Glade Stage(C) Rhythmites
Sun 24th, Park Stage(C) Richard Swift
day TBC, Lock Tavern Tent(TBC) Richard Swift
Sat 23rd, Acoustic Stage(C) Richie Havens
Fri 22nd, The BBC Introduces(C) Riz MC
Sun 24th, Dance Lounge(C) Rob da Bank and MC Beardyman
Sun 24th, Late 'n' Live Stage(TBC) Rob Sharples
Sat 23rd, Avalon Stage(C) Robin & Bina Williamson
Sun 24th, Stonebridge Bar(C) Robin and Nick
Thu 21st, Avalon Cafe(C) Rod Thomas
Sat 23rd, Avalon Cafe(C) Rod Thomas
Thu 21st, Leftfield Stage 2(C) Rodney Branigan
Fri 22nd, Croissant Neuf(C) Rodney Branigan
Fri 22nd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Rodney Branigan
Fri 22nd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Rodney Branigan
Sat 23rd, Jazzworld Stage(C) Rodrigo Y Gabriela
Fri 22nd, Babylon Bandstand(C) Rose Kemp
Sun 24th, The BBC Introduces(C) Rose Kemp
Sat 23rd, Leftfield Stage 1(C) Ruarri Joseph
Fri 22nd, Other Stage(C) Rufus Wainwright
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(C) Ryan Styles
Sun 24th, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Sacred Dance Ritual Monks from the Tashi Lhumpo
Sat 23rd, Pussy Parlure(C) Salsa Class with Mo Flex
Sun 24th, Late 'n' Live Stage(TBC) Sam Hammond
Sun 24th, The BBC Introduces(C) Sam Isaac
Fri 22nd, Pussy Parlure(C) Sancho Panza
Sun 24th, Pussy Parlure(C) Sancho Panza
Fri 22nd, Acoustic Stage(C) Sandi Thom
Sat 23rd, ID Spiral(C) Sandra
Sun 24th, Los Vagueness Chapel(TBC) Sara
Sat 23rd, Los Vagueness Chapel(C) Sarah
Sat 23rd, West Dance Tent(C) Sasha
Sat 23rd, G Stage(C) Scotch Egg Band (Live)
Sun 24th, John Peel Stage(C) Scott Matthews
Fri 22nd, Late 'n' Live Stage(TBC) Scouting For Girls
Thu 21st, Stonebridge Bar(SR) Sean Rowley
Thu 21st, Leftfield Stage 2(C) Sean Taylor
Thu 21st, Leftfield Stage 2(C) Seasick Steve
Sat 23rd, Pyramid Stage(C) Seasick Steve
Sat 23rd, Croissant Neuf(C) Seize The Day
Sat 23rd, Avalon Cafe(C) Sellors and The Scientists
day TBC, Lost Vagueness Ballroom(C) Senor Coconut and his Orchestra
Sat 23rd, Park Stage(C) Sergeant
Fri 22nd, New Glade Stage(C) Seth Lakeman
Sat 23rd, Avalon Stage(C) Seth Lakeman
Sun 24th, Jazzworld Stage(C) Seth Lakeman
Sat 23rd, Babylon Bandstand(C) Sgt.Pepper's Only Dart Board Band
Sun 24th, Leftfield Stage 1(C) Shazia Mirza
Sat 23rd, Avalon Stage(C) Sheelanagig
Thu 21st, ID Spiral(C) Sheik Yarbooty
Sun 24th, Pyramid Stage(C) Shirley Bassey
Sun 24th, East Dance Tent(C) Shitdisco
Sat 23rd, G Stage(C) Shitmat
Fri 22nd, Park Stage(C) Shlomo
Sun 24th, John Peel Stage(C) Shoot The Moon
Thu 21st, Babylon Bandstand(C) Shorn Rah
Fri 22nd, Avalon Stage(C) Show of Hands
Sun 24th, G Stage(C) Shpongle
Fri 22nd, Los Vagueness Chapel(C) Shuffle
Sat 23rd, Los Vagueness Chapel(TBC) Shuffle
day TBC, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Shuffle
Fri 22nd, East Dance Tent(C) Simian Mobile Disco
Fri 22nd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Simon Day
day TBC, Cabaret Marquee(C) Simon Munnery
Sun 24th, ID Spiral(C) Simon Pieman
Sun 24th, Babylon Bandstand(C) SJ Esau
Fri 22nd, Leftfield Stage 1(C) Slovo
Thu 21st, Late 'n' Live Stage(TBC) Smallwhitelight
Sat 23rd, Roots Tent(C) Smith & Mighty
Fri 22nd, Babylon Bandstand(C) Snortin' Dogs
Sat 23rd, Jazzworld Stage(C) Soil and Pimp Sessions
Sun 24th, New Glade Stage(C) Soothsayers
Sat 23rd, Stonebridge Bar(C) Soul Jazz Sound System
Thu 21st, Leftfield Stage 1(C) Soul Survivors
Fri 22nd, Stonebridge Bar(C) Soulsavers
Fri 22nd, Jazzworld Stage(C) Soweto Kinch
Sun 24th, Leftfield Stage 1(C) Soweto Kinch
Fri 22nd, New Glade Stage(C) Squarepusher
Sun 24th, West Dance Tent(C) Stanton Warriors
Sat 23rd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Steel House Orchestra
Sat 23rd, Roots Tent(C) Stephen Marley
Sun 24th, Pyramid Stage(C) Stephen Marley
Sun 24th, Acoustic Stage(C) Steve Forbert
Sat 23rd, Croissant Neuf(C) Steve Hillage / System 7 DJ set
Thu 21st, Dance Lounge(C) Steve Lawler
Sun 24th, West Dance Tent(C) Steve Lawler
Sun 24th, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Stiff Kittens
Fri 22nd, Avalon Cafe(C) Stompin Dave Allen
day TBC, Lock Tavern Tent(TBC) Stopmakingme
Fri 22nd, West Dance Tent(C) Subgiant
Sat 23rd, East Dance Tent(C) Sugadaddy
Sun 24th, Mandala Stage(C) Sugar Drum
Sat 23rd, Mandala Stage(C) Sugardrum
Sun 24th, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Sugardrum
Fri 22nd, Pussy Parlure(C) Sumaya
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) Sumaya Flamenco Troupe
Thu 21st, Dance Lounge(C) Suns of Mecha
Sun 24th, Roots Tent(C) SuparNovar
Fri 22nd, Other Stage(C) Super Furry Animals
Fri 22nd, West Dance Tent(C) Surgeon
Fri 22nd, Roots Tent(C) Swami
Sat 23rd, Other Stage(C) Switches
Fri 22nd, West Dance Tent(C) System 7
Fri 22nd, Roots Tent(C) T-Bone
Fri 22nd, Leftfield Stage 1(C) T-Bone
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(TBC) T-Bone
Fri 22nd, Leftfield Stage 1(C) Tacto Latino
Sat 23rd, ID Spiral(C) Tall Will
Sat 23rd, Croissant Neuf(C) Tanglefoot
Fri 22nd, Los Vagueness Chapel(C) Tank Girl & The Earl
Thu 21st, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Tarantism
Fri 22nd, Avalon Stage(C) Tarantism
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) Taylor Mac
Sat 23rd, Roots Tent(C) Tayo
Sun 24th, Pussy Parlure(C) That Lazysunday DJ
Fri 22nd, Late 'n' Live Stage(TBC) The 9000
Fri 22nd, Park Stage(C) The Aliens
Sat 23rd, Late 'n' Live Stage(TBC) The Answering Machine
Fri 22nd, Other Stage(C) The Automatic
Sun 24th, Avalon Stage(C) The Avalonian Free State Choir
Sun 24th, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) The Babylon Arabic Band
day TBC, Mandala Stage(TBC) The Babylon Arabic Band
Sun 24th, Avalon Cafe(C) The Babylon Ensemble
Sat 23rd, West Dance Tent(C) The Bays
Thu 21st, Leftfield Stage 1(C) The Beat ft Ranking Roger
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(C) The Beat ft Ranking Roger
Sat 23rd, Jazzworld Stage(C) The Bees
Fri 22nd, Avalon Stage(C) The Ben Waters Band
Sun 24th, Croissant Neuf(C) The Big
Sat 23rd, East Dance Tent(C) The Black Ghosts
Thu 21st, Leftfield Stage 1(C) The Blood Arm
Fri 22nd, G Stage(C) The Breakfastaz
Sat 23rd, Avalon Stage(C) The Broken Family Band
Fri 22nd, Avalon Stage(C) The Cat Empire
Fri 22nd, Avalon Cafe(C) The Cedar
Sat 23rd, Babylon Bandstand(C) The Cedar
Fri 22nd, Babylon Bandstand(C) The Cedars
Sun 24th, Other Stage(C) The Chemical Brothers (live)
Sun 24th, Babylon Bandstand(C) The Clap
Sat 23rd, Babylon Bandstand(C) The Cloghoppers
Fri 22nd, Other Stage(C) The Coral
Fri 22nd, Other Stage(C) The Cribs
Thu 21st, Late 'n' Live Stage(TBC) The Deadbeats
Sat 23rd, Leftfield Stage 1(C) The Deadbeats
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(TBC) The Destroyers
Sun 24th, Pussy Parlure(C) The Destroyers
Thu 21st, Babylon Bandstand(C) The Doubtful Guest
Fri 22nd, Babylon Bandstand(C) The Duckworths
Fri 22nd, Babylon Bandstand(C) The Duckworths
Fri 22nd, Acoustic Stage(C) The Dylan Project
Fri 22nd, Pyramid Stage(C) The Earlies
Thu 21st, Croissant Neuf(C) The Egg
Sun 24th, Other Stage(C) The Enemy
Sun 24th, Q Magazine Stage(TBC) The Envy Corps
Sat 23rd, Late 'n' Live Stage(TBC) The Epstein
Sun 24th, Acoustic Stage(C) The Epstein
Fri 22nd, Pyramid Stage(C) The Fratellis
Sun 24th, East Dance Tent(C) The Glimmers
Sun 24th, Other Stage(C) The Go! Team
Sun 24th, Avalon Cafe(C) The great Xar/The Show Ponies
Sat 23rd, John Peel Stage(C) The Grim Northern Social
Sun 24th, Late 'n' Live Stage(TBC) The Grim Northern Social
Sat 23rd, Los Vagueness Chapel(TBC) The Grit
Sun 24th, Croissant Neuf(C) The Harp Trio
Sat 23rd, John Peel Stage(C) The Heights
Sat 23rd, Park Stage(C) The High Wire
Fri 22nd, John Peel Stage(C) The Hold Steady
Sun 24th, Other Stage(C) The Holloways
Sun 24th, John Peel Stage(C) The Horrors
Fri 22nd, Leftfield Stage 1(C) The Hours
Sat 23rd, John Peel Stage(C) The Hours
Thu 21st, Avalon Cafe(C) The Huckleberries
Fri 22nd, Croissant Neuf(C) The Huckleberries
Fri 22nd, Mandala Stage(C) The Invisible Band
Sat 23rd, Mandala Stage(C) The Invisible Band
Sun 24th, Mandala Stage(C) The Invisible Band
Sat 23rd, Babylon Bandstand(C) The Joe Public
Thu 21st, Pussy Parlure(C) The John E Vistic Experience
Thu 21st, Late 'n' Live Stage(TBC) The John E Vistic Experience
Fri 22nd, Babylon Bandstand(C) The John E Vistic Experience
Sat 23rd, Pyramid Stage(C) The Killers
Thu 21st, Leftfield Stage 1(C) The King Blues
Sat 23rd, Leftfield Stage 2(C) The King Blues
Sun 24th, Pussy Parlure(C) The Kleptones
Sat 23rd, Pyramid Stage(C) The Kooks
Thu 21st, Small World Stage (Green Futures)(TBC) The Lightyears
day TBC, Small World Stage (Green Futures)(TBC) The Lightyears
Sun 24th, Park Stage(C) The Little Ones
Sat 23rd, Other Stage(C) The Long Blondes
Sun 24th, Dance Lounge(C) The Loose Cannons
Fri 22nd, Late 'n' Live Stage(TBC) The Loungs
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) The Lovers
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(TBC) The Lovers
Fri 22nd, John Peel Stage(C) The Maccabees
Fri 22nd, Pyramid Stage(C) The Magic Numbers
Thu 21st, Babylon Bandstand(C) The Mandibles
Sat 23rd, Babylon Bandstand(C) The Mandrake Project
Thu 21st, Late 'n' Live Stage(TBC) The Maple State
Sat 23rd, Avalon Cafe(C) The Matzos
Sat 23rd, Acoustic Stage(C) The Men They Couldn't Hang
Sat 23rd, Leftfield Stage 1(C) The Mentalists
Sun 24th, Babylon Bandstand(C) The Mighty Peas
Sat 23rd, Avalon Cafe(C) The Monks Kitchen
Thu 21st, Small World Stage (Green Futures)(TBC) The Mountain Firework Company
Sat 23rd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) The Mountain Firework Company
Sun 24th, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) The Mountain Firework Company
Fri 22nd, John Peel Stage(C) The New Pornographers
Fri 22nd, Dance Lounge(C) The Nextmen
Sat 23rd, John Peel Stage(C) The Pigeon Detectives
Sat 23rd, Pyramid Stage(C) The Pipettes
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(TBC) The Puppini Sisters
Fri 22nd, Mandala Stage(C) The Pyramids of SNAFU
Sat 23rd, Mandala Stage(C) The Pyramids of SNAFU
Sun 24th, Mandala Stage(C) The Pyramids of SNAFU
Sun 24th, Other Stage(C) The Rakes
day TBC, unknown stage(TBC) The Redwings
Fri 22nd, The BBC Introduces(C) The Riff Raff
Sat 23rd, The BBC Introduces(C) The Ripps
Fri 22nd, G Stage(C) The Rogue Element
Sun 24th, John Peel Stage(C) The Rumble Strips
Sat 23rd, John Peel Stage(C) The Rushes
Sat 23rd, Avalon Stage(C) The Saw Doctors
day TBC, Bimble Inn(TBC) The School of Trobar
Sun 24th, Los Vagueness Chapel(TBC) The Sex Droid
Thu 21st, Mandala Stage(C) The Smerkin Merkins Band
Sat 23rd, Mandala Stage(C) The Smerkin Merkins Band
Fri 22nd, Croissant Neuf(C) The Soundcarriers
Sat 23rd, Acoustic Stage(C) The Storys
Sun 24th, Other Stage(C) The Sunshine Underground
Sat 23rd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) The Swervy World of Stephan Spitz
Thu 21st, Leftfield Stage 1(C) The Thirst
Sat 23rd, The BBC Introduces(C) The Ting Tings
Fri 22nd, Late 'n' Live Stage(TBC) The Travelling Band
Sat 23rd, John Peel Stage(C) The Twang
Thu 21st, Dance Lounge(C) The Vees
Sun 24th, Other Stage(C) The View
Sun 24th, Babylon Bandstand(C) The Volt
Fri 22nd, Avalon Stage(C) The Waterboys
Sat 23rd, Acoustic Stage(C) The Waterboys
Sun 24th, Pyramid Stage(C) The Waterboys
Fri 22nd, Late 'n' Live Stage(TBC) The Whip
Sun 24th, West Dance Tent(C) The Whip
Sun 24th, Pyramid Stage(C) The Who
Sun 24th, Acoustic Stage(C) The Winding Stair
Sun 24th, Avalon Cafe(C) The Wraiths
Sun 24th, Babylon Bandstand(C) The Wurzels
Sun 24th, Roots Tent(C) The Young Punx
Sun 24th, Park Stage(C) The Young Republic
day TBC, Bimble Inn(TBC) The Young Republic
Fri 22nd, Pussy Parlure(C) The Zen Hussies
Sat 23rd, Babylon Bandstand(C) The Zen Hussies
Sat 23rd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) They Came from the Stars, I Saw Them
Sat 23rd, Los Vagueness Chapel(C) Think
Fri 22nd, Late 'n' Live Stage(TBC) Thirty Pounds of Bone
Sat 23rd, East Dance Tent(C) Tim Deluxe
Fri 22nd, G Stage(C) Timo Maas
Sun 24th, Jazzworld Stage(C) Tinariwen
Sun 24th, John Peel Stage(C) Tiny Dancers
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Tofu Love Frogs
Fri 22nd, John Peel Stage(C) Tokyo Police Club
Fri 22nd, ID Spiral(C) Tom / Mira
Sat 23rd, ID Spiral(C) Tom / Mira
Sun 24th, Leftfield Stage 1(C) Tony Benn
Fri 22nd, The BBC Introduces(C) Tor
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Trabant
Fri 22nd, Los Vagueness Chapel(TBC) Trabant
Fri 22nd, West Dance Tent(C) Trentemoller
Fri 22nd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Tribali
Sun 24th, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Tribali
Sun 24th, G Stage(C) Tristan (live)
Sun 24th, G Stage(C) Tron
Fri 22nd, Avalon Cafe(C) Tumble Weed Jim
Sun 24th, Avalon Stage(C) Tunng
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) Twilight Players
Thu 21st, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Two Man Ting
Fri 22nd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Two Man Ting
Sat 23rd, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Two Man Ting
Sun 24th, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Two Man Ting
day TBC, Small World Stage (Green Futures)(TBC) Two Man Ting
Thu 21st, Dance Lounge(C) Uberzone
Sat 23rd, West Dance Tent(C) Uberzone
Fri 22nd, East Dance Tent(C) Uncle Buck
Sun 24th, Dance Lounge(C) UnkleJam
Fri 22nd, Dance Lounge(C) Urban Myth Club (Live)
Thu 21st, Late 'n' Live Stage(TBC) Venus Bogardus
Sun 24th, New Glade Stage(C) Vertigo
Fri 22nd, Leftfield Stage 1(C) Very Be Careful
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Very Be Careful
Sat 23rd, G Stage(C) Vexd
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) Vicky McManus
Sun 24th, Lost Vagueness Ballroom(C) Vicky McManus
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(C) Vincent Vincent And The Villains
Sun 24th, East Dance Tent(C) Vitalic
Sat 23rd, Babylon Bandstand(C) Vladimir Steamboat
Fri 22nd, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Voodoo Trombone Quartet
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(TBC) Voodoo Trombone Quartet
Sun 24th, Los Vagueness Chapel(TBC) Warlords Of Pez
Thu 21st, Pussy Parlure(C) We Don't Play
Fri 22nd, Pussy Parlure(C) We Don't Play
Thu 21st, Pussy Parlure(C) Western Soul
Fri 22nd, Dance Lounge(C) Western Soul
Sat 23rd, Tadpole Stage (Green Futures Field)(TBC) Whirling Dervishes
Sun 24th, Avalon Cafe(C) Who's Got The Keys
Sat 23rd, West Dance Tent(C) Will Saul
Sun 24th, Park Stage(C) Willy Mason
Fri 22nd, Babylon Bandstand(C) Wizz Jones
Thu 21st, ID Spiral(C) Wombat
Fri 22nd, East Dance Tent(C) XX Teens
Sat 23rd, John Peel Stage(C) You Say Party! We Say Die!
Sun 24th, John Peel Stage(C) Young Knives
day TBC, Theatre Fields(C) Your Dad
Fri 22nd, Avalon Cafe(C) Your Garden Day
Sun 24th, Avalon Cafe(C) Your Garden Day
Sun 24th, East Dance Tent(C) Zero dB
Sat 23rd, Lost Vagueness Ballroom(C) Zudance Aerial
Sat 23rd, Leftfield Stage 2(C) zZz

| new/updated in last day | new/updated in last 5 days | older |

latest on this festival

Bob Marley day
video of the day
last updated: Thu 6th Feb 2014
wake up Glastonbury
video of the day
last updated: Thu 21st Nov 2013
the right Marley: Stephen
video of the day
last updated: Sun 15th Sep 2013
Glastonbury Festival 2007
festival details
last updated: Wed 7th Aug 2013